Mieszkańcy Wrocławia i okolic,  Drodzy Chórzyści i Zespoły Muzyczne !

Fundacja "Studium Culturae Ecclesiae" wraz z Wrocławskim Oddziałem "Związku Szlachty Polskiej", ma przyjemność zaprosić mieszkańców Wrocławia, Zespoły Muzyczne i Chóralne i turystów,  do wspólnego śpiewu podczas inicjatywy poświęconej 1050-tej rocznicy chrztu Polski.

Przypadnie wam szczególna rola:

W niedzielę 22 maja, o godz. 18.30 zgromadzimy się na placu przed kościołem Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu, aby rozpocząć półgodzinną próbę odśpiewania hymnu polskiego rycerstwa "BOGURODZICĘ". Zapraszamy dyrygentów. Hymnem tym o godzinie 19.00 rozpoczniemy w kościele św. Krzyża koncert w wykonaniu chórów z Wrocławia. W trakcie koncertu usłyszymy słowo o historii prof dr hab. Stanisława Rosika z Instytutu Histirii Uniwersytetu Wrocławskiego. Inicjatywa objęta Honorowym Patronatem Metropolity Wrocławskiego Arcybiskupa Józefa Kupnego.

Zapraszamy serdecznie. Zaproście znajomych młodych i dorosłych na tą szczególną majówkę !