Przygotujcie drogę Panu !

Ważnym wydarzeniem w naszej Parafii, jak już pewnie każdy zauważył, są Misje Parafialne.

Swój początek miały one w niedzielę, 02. maja 2010r. Od tej niedzieli, każdą następną, pierwszą niedzielę miesiąca przeżywaliśmy i przeżywamy jako Niedzielę Misyjną. Warto jest w tym miejscu wspomnieć, iż ważnym powodem ich przeżycia jest zbliżający się Jubileusz 100-lecia świątyni parafialnej. Tak, to nie pomyłka, 100 lat temu budynek kościoła został wzniesiony.

Jako myśl przewodnią i jako kryterium rozważań misyjnych zostało wybranych Osiem Błogosławieństw, nazywanych Konstytucją Kościoła. Każdemu z Błogosławieństw poświęcone zostały dwa miesiące.

Słowo Boże głoszone było i jest przez dwóch księży profesorów:

• Ks. Mariusza Rosika - biblista
  • Ks. Stanisława Jóźwiaka - kanonista

Oni właśnie, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na wszystkich Mszach Św. prowadzili i prowadzą po drogach odczytania owej Konstytucji Kościoła.

Warto w tym miejscu jest przypomnieć Błogosławieństwa i miesiące, w których się nad nimi zgłębialiśmy:

• Błogosławieni ubodzy w duchu .... - maj - czerwiec 2010
  • Błogosławieni, którzy się smucą .... - lipiec - sierpień 2010
  • Błogosławieni cisi .... - wrzesień - październik 2010
  • Błogosławieni spragnieni sprawiedliwości .... - listopad - grudzień 2010
  • Błogosławieni miłosierni .... - styczeń - luty 2011
  • Błogosławieni czystego serca .... - marzec - kwiecień 2011
  • Błogosławieni wprowadzający pokój .... - maj - czerwiec 2011
  • Błogosławieni cierpiący prześladowania .... - lipec - sierpień 2011

Bo gdzie dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich !

Tydzień po tygodniu szybko minął, nastał już ostatni etap Misji przygotowujących Parafian do Jubileuszu setnej rocznicy poświęcenia świątyni parafialnej.

W kilku miejscach na Brochowie mogliście zobaczyć poniższy baner:

Informuje on nas o wyjątkowym okresie, w czasie którego działy i dzieją się ważne obrzędy liturgiczne.

Myślę, że pomocny będzie skrót:

• Poniedziałek 05.09. - święto patronalne Brochowskiej Świetlicy Środowiskowej im.bł. Matki Teresy z Kalkuty
  • Wtorek 06.09. - modlitwa za zmarłych Brochowian, szczególnie zmarłych kolejarzy.
  • Środa 07.09. - Sakrament Chrztu Świętego
  • Czwartek 08.09. - Sakrament Kapłaństwa - Msza Św. pod przewodnictwem Ks. bp Andrzeja Siemieniewskiego
  • Piątek 09.09. - Sakrament Pokuty i Pojednania
  • Sobota 10.09. - Sakrament Chorych
  • Niedziela 11.09. - Dzień Komunii Św. Generalnej - Rocznica 1. Komunii Św.
  • Poniedziałek 12.09. - Sakrament Bierzmowania
  • Wtorek 13.09. - Sakrament Małżeństwa
  • Środa 14.09. - Uroczystość odpustu parafialnego ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego - Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Kardynała Henryka Gulbinowicza
  • W środę 16. parafian przystąpi do sakramentu Bierzmowania. Arcybiskup Senior zostanie również poproszony o poświęcenie ich i naszych krzyży, dlatego pamiętajmy o ich przyniesienie.

Pamiętajmy też, że misje powinny zostać zakończone precyzyjnie sformułowanym postanowieniem.

Poniżej przedstawione są repostaże z uroczystości misyjnych (każdy slajd to kolejny dzień począwszy od niedzieli aż po środę):