Tydzień bieżący, 12.-18 sierpnia 2013 r.
- Super User
Szczęśliwi owi słudzy których pan zastanie czuwających, gdy nadejdzie.
CODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
Kaplica Adoracji:
- 1. etap: 7.30 - 9.00
- 2. etap: 15.00 - 17.30
- 15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego
Poniedziałek - 12. sierpnia
Kościele święty, chwal swojego Pana
Wspomnienie dowolne św. Joanny de Chantal
Joanna urodziła się w Dijon, we Francji, w roku 1572. Z małżeństwa z baronem de Chantal miała sześciu synów, których pobożnie wychowała. Po śmierci męża oddała się z zapałem życiu duchowemu pod kierunkiem św. Franciszka Salezego, szczególnie poświęcając się opiece nad ubogimi i chorymi. Założyła zakon sióstr wizytek, którym mądrze i roztropnie kierowała. Zmarła w roku 1641.
Msze święte:
- 7.00
- 18.00
Wtorek - 13. sierpnia
Oto lud Boży jest własnością Pana
Wspomnienie dowolne świętych Męczenników Poncjana, papieża i Hipolita, kapłana
Papież Poncjan i kapłan rzymski Hipolit, pisarz kościelny, został zesłani przez cesarza Maksymina do ciężkich robót na Sardynię w roku 235. Obaj zmarli na zesłaniu. Ich ciała przeniesiono do Rzymu i groby otoczono kultem.
Po wieczornej Mszy św. - jak każdego 13. dnia, każdego miesiąca - procesja fatimska wokół świątyni
Msze święte:
- 7.00
- 18.00
Środa - 14. sierpnia
Błogosławiony Bóg, co daje życie
Wspomnienie obowiązkowe św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
Maksymilian Maria Kolbe urodził się w Zduńskiej Woli w roku 1894. Wstąpił do zakonu franciszkanów i w roku 1918 otrzymał święcenia kapłańskie. Gorliwy czciciel Matki Bożej założył stowarzyszenie "Milicja Maryi Niepokalanej" i powołał do życia wydawnictwa w Polsce i w Japonii. W roku 1941 został przez Niemców osadzony w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu, gdzie dawał wszystkim przykład cierpliwości. Dobrowolnie przyjął śmierć w bunkrze głodowym zamiast innego więźnia. Zginął 14 sierpnia 1941 roku, dobity zastrzykiem.
18.00 - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Ojcze wszechmogący, Twój Syn dał nam Maryję, swoją Rodzicielkę, której sławny obraz czcimy, jako Matkę gotową nieustannie pomagać; + spraw, abyśmy gorliwie wypraszając Jej macierzyńską pomoc, * nieustannie doznawali owoców Twojego Odkupienia. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.
Msze święte:
- 7.00
- 18.00
Czwartek - 15. sierpnia
Stoi Królowa po Twojej prawicy
Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P
Dzień Wojska Polskiego
Po zakończeniu życia ziemskiego Niepokalana Matka Boża została z duszą i ciałem wyniesiona do chwały niebieskiej. Wniebowzięcie Maryi przypomina ludzkości powołanie do chwały w niebie.
Przypominamy, że istnieje dziś obowiązek uczestnictwa w Eucharystii.
Podczas każdej Mszy św. błogosławić będziemy zioła i kwiaty. Prosimy o przygotowanie ich.
Dziękujemy najserdeczniej za wszelkie ofiary składane dziś do puszek. Zgodnie ze zwyczajem podczas uroczystości Wniebowzięcia NMP zbierane do puszek ofiary przeznaczone są na budowę, odbudowę i renowację kościołów w Archidiecezji.
Msze święte:
- 7.30
- 9.00
- 10.30
- 12.00
- 18.00
Piątek - 16. sierpnia
Sławmy na wieki miłosierdzie Pana
Wspomnienie dowolne św. Stefana Węgierskiego
Stefan urodził się około roku 969. Przyjąwszy chrześcijaństwo, objął władzę na Węgrzech i w roku 1000 został ukoronowany na pierwszego króla tego kraju. Utwierdził wiarę chrześcijańską na Węgrzech i założył wiele diecezji. Zmarł 15 sierpnia 1038 roku.
Wspomnienie dowolne św. Rocha, pielgrzyma
Roch urodził się w Montpellier na południu Francji około połowy XIV wieku. Rozdawszy cały swój majątek ubogim, wybrał się jako pielgrzym do Rzymu. Po drodze, a potem w samym Wiecznym mieście, z poświęceniem pielęgnował dotkniętych epidemią. W drodze powrotnej został jako domniemany szpieg wtrącony do więzienia, w którym zmarł. W ikonografii św. Roch przedstawiany jest jako młody pielgrzym lub żebrak w łachmanach, z psem liżącym mu rany albo biegnącym obok.
Msze święte:
- 7.00
- 18.00
Sobota - 17. sierpnia
Pan mym dziedzictwem, moim przeznaczeniem
Wspomnienie obowiązkowe św. Jacka, kapłana
Jacek urodził się w Kamieniu na Śląsku pod koniec XII wieku. Po studiach w Paryżu i w Bolonii został kapłanem i kanonikiem krakowskim. Towarzysząc biskupowi Iwonowi do Rzymu, zetknął się ze św. Dominikiem i razem z bł. Czesławem przyjął od niego habit. Wróciwszy do Krakowa, założył tam pierwszy w Polsce klasztor dominikanów. Z Krakowa podejmował liczne wyprawy misyjne na Ruś, do Prus i na pogranicze Litwy. Wyniszczony pracą zmarł w Krakowie w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w roku 1257.
Msze święte:
- 7.00
- 18.00
- 19.00 - Szpital
Niedziela - 18. sierpnia
Panie, mój Boże, pośpiesz mi z pomocą
"Każdego dnia 19 tys. dzieci poniżej piątego roku życia umiera z przyczyn, którym dałoby się zapobiec. Jeszcze bardziej tragiczną czyni tę sytuację fakt, że społeczność międzynarodowa ma środki finansowe i techniczne, by uratować miliony ludzkich istnień. Jedyne, co powstrzymuje nas od przyjęcia globalnego zobowiązania do zapewnienia powszechnego dostępu do podstawowych leków i technologii, jest nieokiełznana chciwość". Takich słów użył stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy Organizacji Narodów Zjednoczonych na czwartej sesji grupy roboczej Zgromadzenia Ogólnego ONZ w sprawie zrównoważonego rozwoju.
Abp Francis Chullikatt zaapelował, by "przełamać egoistyczną logikę zysku, a zastąpić ją logiką opieki, bezinteresowności i solidarności z potrzebującymi". Watykański dyplomata potępił politykę NZ, która według niego skupia się raczej na redukcji liczby ludzi będących w potrzebie, niż na zapewnieniu im realnej pomocy i opieki. Zaapelował, by działań ONZ nie ograniczać jedynie do tzw. zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego, "gdzie pod maską ochrony zdrowia skrywa się celowe i systematyczne niszczenie rodzącego się życia".
Jako konsekwencję takiej postawy stały przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy ONZ wskazał przede wszystkim starzenie się niektórych społeczeństw. "Stolica Apostolska uważa, że zamiast zwiększać nasze zaangażowanie finansowe w zapobieganie przyjęcia daru życia, powinniśmy skierować wysiłki na jego ochronę i ratowanie milionów ludzi, którzy każdego roku umierają z możliwych do uniknięcia przyczyn. W ten sposób możemy nie tylko osiągnąć polityczne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, ale także, co ważniejsze: uratować życie".
Msze święte:
- 7.30
- 9.00
- 10.30
- 12.00
- 18.00